ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ 25 – 27/01/2019, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αποτελέσματα 1ης ημέρας ανοικτής κατηγορίας

Αποτελέσματα 1ης ημέρας κατηγοριών

Αποτελέσματα 2ης ημέρας ανοικτής κατηγορίας

Αποτελέσματα 2ης ημέρας κατηγοριών

Αποτελέσματα 3ης ημέρας ανοικτής κατηγορίας

Αποτελέσματα 3ης ημέρας κατηγοριών

 

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ 15-16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η ημέρα 

2η ημέρα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΛΟ Προελαύνουν Πάφος, ΑΠΟΕΛ

Ναυτικός Όμιλος Πάφου και ΑΠΟΕΛ άνοιξαν την ψαλίδα που τους χωρίζει από τις υπόλοιπες ομάδες, μετά τις νέες νίκες που πέτυχαν στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο. Η ομάδα του Κλείτου Σωτηριάδη πέρασε από τη Λευκωσία (14-9) ενώ οι γαλαζοκίτρινοι επεκράτησαν με την άνεση τους του Ναυτικού Ομίλου Μέσα Γειτονιάς με 18 – 10.

ΑΠΟΕΛ – Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ                    18-10

Σε περίπατο μετέτρεψε τον αγώνα του με τον περσινό πρωταθλητή ο ΑΠΟΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι νίκησαν 18-10 τον Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς με τους Μπαγλατζή (6) και Σόλων Νικολάου (5) να τραβούν το κουπί στο σκοράρισμα.

ΑΠΟΕΛ (Ανδρέας Κυθρεώτης): Βασιλείου Α., Αλκιβιάδης (2), Σέκι (1), Λοίζος , Σωτηρίου, Μήλας (2), Κοτζιάπασιης, Μελής (1), Μπαγλατζής (6), Νικολάου (5), Θεοφανίδης, Βασιλείου Κ. (1), Θεοδώρου.

Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Κώστας Αντωνίου): Κονναρής, Ζαρίτσκη (1), Παναγιώτου (1), Χριστοδούλου, Μαρκαντώνης, Γεωργίου (1), Νετέλτσιεφ, Ιωάννου Ν. (1), Ιωάννου Γ., Χαραλάμπους, Trusico (6), Παναγιώτου, Τσολάκης.

Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑΣ – Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ 4-18

Με όλη του την άνεση πέρασε από τη Λάρνακα ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού που συνέτριψε τον τοπικό όμιλο με 18-4, έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον Ιβκόβιτι με έξι γκολ.

Ν.Ο.ΛΑΡΝΑΚΑΣ (Τάσος Τσικάρης): Ιωάννου Γ., Ιωάννου Μ., Κυριάκου, Ανατολίτης (1), Ζαχαριάδης Α. (1), Γκατζόγιας, Παπακυριακού (1), Πουλλίδης , Παπαγεωργίου (1), Ζαχαριάδης Μ., Μιχαηλίδης, Σταματάκης, Μηνά.

Ν.Ο.ΛΕΜΕΣΟΥ (Φίλιππος Ιωάννου): Strahinja, Chorbanjian (2), Μυλωνάς Χ. (2), Μαυρομούστακης (1), Μυλωνάς Α., Ιωάννου Γ. (2), Ψαράς (1), Ιωάννου Α. (2), Θεοδοσίου (2), Ivkovity (6), Ζησιμίδης, Κωνσταντινίδης, Μαυρομιχάλης.

Ν.Ο. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – Ν.Ο. ΠΑΦΟΥ 9-14

Παρά την όποια αντίσταση προσπάθησε να προβάλει ο Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας, η διαφορά δυναμικότητας με τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου ήταν εμφανής, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν στο τέλος με τη νίκη (14-9). Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Νικόλοφ με οκτώ τέρματα.

Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (George Naruz): Τομάζος, Λοίζου (2), Σιεχάτε (4), Σιόκουρος, Αντωνίου, Παλλήκαρος Μ., Σιδηρόπουλος (2), Σιμιλλίδης , Παλλήκαρος Χ. (1), Τόγκας, Σανιδάς, Θεμιστοκλέους.

Ν.Ο. ΠΑΦΟΥ ( Κλείτος Σωτηριάδης): Ανδρονίκου, Σωκράτους, Somoski (4), Κάππος, Κυριάκου, Ιωαννίδης (1), Νικολόφ (8), Ηρακλέους (1), Αυγουστή, Ιεζεκιήλ, Μιχαηλίδης, Θεμιστοκλέους, Γιαπάνης.

Βαθμολογία

Ν.Ο.ΠΑΦΟΥ                         5          5-0-0                15

ΑΠΟΕΛ                                  5          5-0-0                15

Ν.Ο.ΛΕΜΕΣΟΥ                    6          3-0-3                9

Ν.Ο.ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ     5          2-1-2                7

Ν.Ο.ΛΑΡΝΑΚΑΣ                  5          2-0-3                6

Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ                 5          0-1-4                1

Ν.Ο.ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ          5          0-0-5                0

ΠΟΛΟ: 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Με την ετικέτα του φαβορί

Ναυτικός Όμιλος Πάφου και ΑΠΟΕΛ συνεχίζουν να οδηγούν αλάνθαστοι την κούρσα του πρωταθλήματος πόλο, μετά και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής. Αυτή τη βδομάδα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (15.00)  εκτός έδρας τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας (διαιτητές: Αλκιβιάδης Άλκης, Κουππάνος Χρίστος), που αναζητεί ακόμα την πρώτη του νίκη. Ο ΑΠΟΕΛ, από την άλλη θα υποδεχθεί το Σάββατο (18:00) τον Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς (διαιτητές: Σούλος Γιάννης, Φιλίππου Πολύδωρος) και έχει τα προγνωστικά με το μέρος του. Το Σάββατο επίσης (18:00) θα γίνει στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λάρνακας το παιγνίδι ανάμεσα στον Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας και τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού (διαιτητές: Καλλής Ανδρέας, Βεντούρης Ανδρέας).

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

ΑΠΟΕΛ – Ν.Ο. Λεμεσού      12-8

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς – Ν.Ο. Λευκωσίας       9-9

Ν.Ο. Πάφου – Ν.Ο. Αμμοχώστου     23-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ν.Ο. Πάφου                           4          4-0-0    12
  2. ΑΠΟΕΛ                                   4          4-0-0    12
  3. Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς           4           2-1-1    7
  4. Ν.Ο. Λεμεσού                        5           2-0-3    6
  5. Ν.Ο. Λάρνακας                     4           2-0-2    6
  6. Ν.Ο. Λευκωσίας                    4           0-1-3    1
  7. Ν.Ο. Αμμοχώστου                 5          0-0-5    0

 

 

ΠΟΛΟ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Οι προβολείς στη Λεμεσό

Στο κολυμβητήριο Λεμεσού θα διεξαχθεί το Σάββατο (18:00) το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο. Αντίπαλοι θα τεθούν ο ενισχυμένος και απαιτητικός Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού και ο ΑΠΟΕΛ, που μαζί με τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος. Αναμένεται να γίνει συναρπαστικό παιγνίδι, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη, στην προσπάθεια τους να υλοποιήσουν τους φετινούς τους στόχους (διαιτητές: Αλκιβιάδης, Σούλος). Εύκολο αναμένεται να είναι το απόγευμα του Ναυτικού Ομίλου Πάφου που θα υποδεκτεί στο κολυμβητήριο 25μ. «Ευαγόρα Παλληκαρίδη» τον ουραγό Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου (15:45) και είναι το φαβορί για τη νίκη (διαιτητές: Βεντούρης, Κουππάνος). Φαβορί θα είναι και ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς την Κυριακή (14:00), στο κολυμβητήριο Λεμεσού, με αντίπαλο τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας (διαιτητές: Αλκιβιάδης, Φιλίππου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ν.Ο. ΠΑΦΟΥ 9
2. ΑΠΟΕΛ 9
3. Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑ 6
4. Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ 6
5. Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ 6
6. Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 0
7. Ν.Ο. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0

ΠΟΛΟ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Άνετες νίκες για τα φαβορί

Μέρα των φαβορί ήταν τελικά η 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα πόλο. Άνετο ήταν το πέρασμα του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού από τη Λευκωσία, όπου επεκράτησε του Ναυτικού Ομίλου Λευκωσίας με 15-6. Ευρεία νίκη και για τον Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς επί του Ν.Ο. Αμμοχώστου με 14-2, νίκη και για τον ΑΠΟΕΛ με 24-10 επί της Λάρνακας, που μαζί με την Πάφο οδηγούν την κούρσα στη βαθμολογία.

Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – Ν.Ο.ΛΕΜΕΣΟΥ 6-15

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού πέρασε άνετα το εμπόδιο του Ναυτικού Ομίλου Λευκωσίας με 15-6, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Ιβκόβιτι με έξι γκολ και τον ακολούθησε ο Φ. Ιωάννου με τέσσερα.
Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (George Narouz): Τομάζος, Λοίζου, Σιεχάτε, Σιόκουρος, Φιλίππου, Παλλήκαρος Μ. (1), Μαύρος (4), Σιδηρόπουλος, Μάντης (1), Παλλήκαρος Χ. , Σανιδάς, Τόγκας, Θεμιστοκλεόυς.
Ν.Ο.ΛΕΜΕΣΟΥ (Νίκος Μυλωνάς): Strahinja, Μυλωνάς Χ. (3), Chorbanjian, Σουρουλλάς, Μαυρομούστακης, Μιχαηλίδης (1), Ιωάννου Φ. (4), Ιωάννου Α. (1), Θεοδοσίου, Ivkovity (6), Ψαράς, Μυλωνάς Α., Μαυρομιχάλης.

Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ – Ν.Ο.ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ 2-14
Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η περσινή πρωταθλήτρια Μέσα Γειτονιά επί του Ν.Ο. Αμμοχώστου με 14-2. Εύκολο ήταν το έργο των πρωταθλητών που είχαν για πρώτο σκόρερ τον Τρουσίκο με έξι γκολ.
Ν.Ο.ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ (Κώστας Ποτζίδης): Σμυρίλλης, Δημητρίου (1), Μαρασλής, Παπασπύρου, Αγαθαγγέλου, Στυλιανίδης (1), Καζαμίας Π., Παναγιώτου, Γιασουμή.
Ν.Ο.ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Αντωνίου Κώστας): Κονναρής, Δημοσθένους, Παναγιώτου, Στυλιανού (1), Μαρκαντώνη (2), Γεωργίου, Νετέλτσιεφ (1), Ιωάννου (2), Ζαρίτσκι, Χαραλάμπους (2), Trusico (6), Ευριπίδου, Τσολάκης.

ΑΠΟΕΛ – Ν.Ο.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 24-10
Ο ΑΠΟΕΛ επιβεβαίωσε το 3Χ3=9 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του, μαζί με τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου, που έχει επίσης εννέα βαθμούς. Η ομάδα; Του Ανδρέα Κυθρεώτη πέτυχε άνετη νίκη 24-10 επί του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας με 24-10 και τον Σόλων Νικολάου να «πυροβολεί» επί παντώς επιστητού, πετυχαίνοντας έντεκα γκολ και ο Μπαγλατζής να τον ακολουθεί με εφτά.
ΑΠΟΕΛ (Ανδρέας Κυθρεώτης): Βασιλείου Α., Αλκιβιάδης (1), Λοίζου, Θεοφανίδης, Κιαγιάς, Μηνάς (4), Σωτηρίου, Μελής (1), Μπαγλατζής (7), Νικολάου (11), Χαραλαμπίδης, Βασιλείου Κ., Θεοδώρου.
Ν.Ο.ΛΑΡΝΑΚΑΣ (Τάσος Τσικάρης Τάσος): Ιωάννου Γ., Ιωάννου Μ., Κυριάκου, Λουκά (1), Ανατολίτης (4), Κουκουμάς (1), Παπακυριακού, Πουλλίδης, Παπαγεωργίου (2), Μιχαηλίδης, Ιβανουσιένκο, Σταματάκης (1), Μηνά (1).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ν.Ο.ΠΑΦΟΥ                       9
2. ΑΠΟΕΛ                               9
3. Ν.Ο ΛΑΡΝΑΚΑΣ                6
4. Ν.Ο ΛΕΜΕΣΟΥ                  6
5. Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ   6
6. Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ        0
7. Ν.Ο. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ              0

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 25μ. Κέρδος οι τρεις νέες παγκύπριες επιδόσεις

Με τρεις νέες παγκύπριες επιδόσεις επέστρεψαν από την Κίνα οι τέσσερις αθλητές που μας εκπροσώπησαν στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25μ. που έγινε στην ασιατική χώρα. Τα ρεκόρ πέτυχαν ο Φίλιππος Ιακωβίδης στα 100μ. ύπτιο ανδρών με χρόνο 55.87 και η Αλεξάνδρα Σεκόλεβα στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 2.32.83 (γυναικών και νεανίδων). Συνοπτικά οι χρόνοι και η κατάταξη των αθλητών μας, στα αγωνίσματα που πήραν μέρος ήταν:

Αλεξάνδρα Σεκόλεβα: 100μ. πεταλούδα (1.02.62, 32η), 200μ. πρόσθιο (2.32.83, 28η)

Μαρία – Τόνια Παπαπέτρου: 50μ. ελεύθερο (26.57, 43η), 100μ. ελεύθερο (57.16, 44η)

Τρύφωνας Χατζηχριστοφόρου: 50μ. ύπτιο (25.68, 37ος), 50μ. πεταλούδα (26.45, 73ος)

Φίλιππος Ιακωβίδης: 100μ. ύπτιο (55.87, 39ος), 100μ. μικτή (58.04, 33ος)

ΗΜΕΡΙΔΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Δείγμα θετικό, με 14 ρεκόρ

Οι 14 νέες παγκύπριες επιδόσεις, η μεγάλη συμμετοχή (327 στον αριθμό) και οι καλοί χρόνοι που σημειώθηκαν από τους αθλητές και αθλήτριες που πήραν μέρος στην Χριστουγεννιάτικη Ημερίδα που συνδιοργάνωσαν οι Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας με τον Ναυτικό Όμιλο Κερύνειας, αποδεικνύουν το πόσο καλά και πετυχημένη ήταν η διοργάνωση, που ήταν και η τελευταία για το 2018. Καλύτερος κολυμβητής αναδείχθηκε ο Θωμάς Τσιοπανής του Ναυτικού Ομίλου Λευκωσίας με τους 698β. FINA που μάζεψε στα 200μ. μικτή με το 2.08.47 που πέτυχε και καλύτερη κολυμβήτρια η Ελένη Στεφανίδου του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας με τους 665β. FINA, με το 2.24.48, επίσης στα 200μ. μικτή.

Τις δεκατέσσερις νέες παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν: Παναγιώτης Πανάρετος του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 50μ. πρόσθιο (29.84, Παίδων), 100μ. πρόσθιο (1.05.40, Παίδων και Νέων), ο Μάξιμος Κούμας, του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 100μ. πρόσθιο (1.12.00, Παμπαίδων Β’), η Αγάθη Μανώλη του Ναυτικού Ομίλου Πάφου στα 400μ. μικτή (5.19.98, Παγκορασίδων Α & Β’) και στα 200μ. πεταλούδα (2.30.61, παγκορασίδων Β’). Μαρίνος Λουκά του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας στα 50μ. πεταλούδα (27.21, Παμπαίδων Α’), ο Ανδρέας Ταλιαδώρος, του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 200μ. πεταλούδα (2.17.53 Παμπαίδων Α’), Νικόλαος Τουλούμης του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας, στα 800μ. (8.54.95 Παμπαίδων Α’), η Χριστίνα Αγιομαμίτου, του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας στα 1500μ. (Παγκορασίδων Β’). Ο Σοφοκλής Μούγης του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού στα 50μ. ύπτιο (27.81, Παίδων) και 200μ. ύπτιο (2.09.97, Παίδων) και η Δημητριάνα Παναγιώτου του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας στα 100μ. πεταλούδα (1.07.80, Παγκορασίδων Β’).

Τα αποτελέσματα είναι:

400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 4.13.16, Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 4.13.29, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας)  4.14.54. Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 4.38.36, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 4.46.86, Ζηνοβίου Ευδοκία (Λ/σού) 4.51.72.

50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 29.84, Τσομπανίδης Χαράλαμπος (ΑΠΟΕΛ) 30.85, Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 30.93. Γυναικών: Τουμάζου Πολυξένη (Αμ/στου) 34.67, Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 34.92, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 36.08.

400μ. Μικτή: Ανδρών: Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 4.53.29, Λοίζου Αδάμος (Κων/τία ) 5.07.02, Σάββα Γιώργος (Αμ/στου) 5.18.44. Γυναικών: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 5.09.73, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 5.19.98, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 5.34.70.

50μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Θεράποντος Γιώργος (Λ/σού) 26.67, Παπαϊωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 27.20, Μαρίνος  Λούκας (Κερύν.) 27.21. Γυναικών: Ζαρογιάννη Ελένη Ευδοξία (Λ/σού) 29.83, Παναγιώτου  Δημητριάνα (Λ/κας) 30.20, Ζήνωνος Δημητριάνα (Λ/σού) 30.74.

100μ. Ύπτιο: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 1.00.36, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 1.01.03, Ζορπής Βαγγέλης (Λ/σού) 1.01.77. Γυναικών: Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 1.09.28, Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 1.09.30, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 1.09.35.

200μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Λ/σίας) 2.25.27, Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 2.26.21, Popov Mark (Κερύν.) 2.26.73. Γυναικών: Erokhina Maria (Πάφου) 2.40.98, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 2.48.77, Τζιρτζιπή Μαρίνα (Λ/κας) 2.56.95.

100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 53.72, Τσιοπανής Θωμάς (Λ/σίας) 53.73, Αντωνίου Νικόλας (Λ/σού) 54.10. Γυναικών: Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 59.37, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 1.00.59, Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 1.00.97.

200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαιωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 2.10.94, Χρήστου Γιώργος (Πάφου ) 2.16.67, Ταλιαδώρος Ανδρέας (Αμ/στου) 2.17.53. Γυναικών: Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.30.61, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 2.35.88, Βάσιλα Ελένη (Αμ/στου) 2.38.92.

800μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 8.46.53, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 8.52.08, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 8.54.95.

1500μ. Ελεύθερο: Γυναικών: Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 18.54.94, Λοίζου Άννα (Λ/κας) 19.07.52, Αντωνίου Φωτεινή (Αγλαν.) 22.35.23.

50μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 24.59, Αντωνίου Νικόλας (Λ/σού) 24.85, Λύμπουρας Ανδρέας (Λ/σίας) 24.86.  Γυναικών: Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 27.94, Γκελντή Ειρήνη (ΑΠΟΕΛ) 28.70, Δημητρίου Αλεξάνδρα (Κερύν.) 28.74.

50μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 27.81, Ζορπής Βαγγέλης (Λ/σού) 28.71, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 29.03. Γυναικών: Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 31.49, Πυλιώτη Σοφία-Χίλαρι (Κων/τία) 31.53, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 31.82.

100μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαιωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 58.73, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Λ/σίας) 1.00.00, Νικολαίδης Νικόλας (Λ/σού) 1.00.02. Γυναικών: Παναγιώτου Δημητριάνα (Λ/κας) 1.07.80, Ζαρογιάννη Ελένη Ευδοξία (Λ/σού) 1.08.76, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 1.09.01.

200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 1.57.40, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 1.59.67, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 1.59.84. Γυναικών: Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 2.10.03, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 2.14.32, Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 2.15.17.

100μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 1.05.40, Popov Mark (Κερυν.) 1.08.19, Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 1.08.98. Γυναικών: Erokhina Maria (Πάφου) 1.17.24, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 1.17.78, Βοσκού Χριστίνα (Λ/σίας) 1.19.34.

200μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 2.09.97, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 2.12.37, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 2.15.90. Γυναικών: Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 2.27.69, Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 2.31.33, Κωστή Ντιάνα (Αμ/στου) 2.34.89.

200μ. Μικτή: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Λ/σίας) 2.08.47, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 2.17.91, Πετούσης Γεώργιος (Λ/σίας)  2.18.83. Γυναικών: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.24.48, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 2.27.40, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.33.00.

1500μ. Ελεύθερο : Ανδρών: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 17.25.91, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 17.31.86, Κούμνας Γεώργιος (Αμ/στου) 18.47.57.

800μ. Ελεύθερο: Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 9.34.98, Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 9.50.12, Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 9.54.79.

 

Ημερίδα Χριστουγέννων

Παγκύπρια ημερίδα Χριστουγέννων 2018 θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας. Την ημερίδα διοργανώνουν από κοινού οι Ναυτικοί Όμιλοι Λευκωσίας και Κερύνειας, υπό την αιγίδα της Ομοσπονδίας Κολύμβησης. Στη διοργάνωση που είναι η τελευταία για το 2018 (αλλά μετρήσιμη για το 2019) συμμετέχουν 327 αθλητές από δέκα Ναυτικούς Ομίλους. Το ενδιαφέρον θεωρείται δεδομένο, καθώς οι αθλητές θα κυνηγήσουν τα όρια πρόκρισης για τους Πολυεθνείς αγώνες Νέων και για τα παγκύπρια πρωταθλήματα του 2019.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σήμερα (10:00 πμ):  400μ. ελεύθερο, 50μ. πρόσθιο, 400μ. μικτή, 50μ. πεταλούδα, 100μ. ύπτιο, 200μ. πρόσθιο, 100μ. ελεύθερο, 200μ. πεταλούδα, 800μ. ελεύθερο ανδρών,  1500μ. ελεύθερο γυναικών

Αύριο (10:00 πμ): 50μ. ελεύθερο, 50μ. ύπτιο, 100μ. πεταλούδα, 200μ. ελεύθερο, 100μ. πρόσθιο,  200μ. ύπτιο, 200μ. μικτή, 800μ. ελεύθερο γυναικών,  1500μ. ελεύθερο ανδρών