ΠΡΩΤΘΛΗΜΑ ΠΟΛΟ: 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ Ο Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς πανηγυρίζει το «back2back»

 

Με τη νίκη της επί του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας, (23-8), η Μέσα Γειτονιά κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης ΟΠΑΠ Κύπρου 2017-2018. Το ενδιαφέρον πλέον περιορίζεται στην κατάκτηση της 2ης θέσης την οποία διεκδικούν ο ΑΠΟΕΛ και ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου. Ο ΑΠΟΕΛ είχε ρεπό στη 12η αγωνιστική, ενώ ο Ν.Ο. Πάφου νίκησε εκτός έδρας τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού (16-6).

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς – Ν.Ο. Λάρνακας 23-8

Με τον Ιωαννίδη να πετυχαίνει έξι γκολ και τον Παναγιώτου τέσσερα, ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στη Λάρνακα και πήρε άλλη μια μεγάλη σε έκταση νίκη με 23-8, επιβεβαιώνοντας ακόμα μια φορά τη δυναμικότητα του. Παράλληλα με τη νίκη του αυτή εξασφάλισε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή κάνοντας το «back2back».

Μέσα Γειτονιάς (Αντωνίου Κώστας): Κονναρής, Δημοσθένους, Παναγιώτου (4), Μονιούδης (4), Ιωαννίδης (6), Κωνσταντίνου (1), Νετέλτσιεφ, Ιωάννου Α. (4), Ιωάννου Ν., Γεωργίου (2), Trusico (2), Χαραλάμπους. .

Λάρνακας (Τσικάρης Τάσος): Μηνά, Ιωάννου Μ., Παπαγεωργίου (1), Ανατολίτης, Σταματάκης , Μιχαηλίδης (1), Πουλλίδης, Σωτηρίου (1), Ιωάννου Γ. (3), Ζαχαριάδης (2), Κουκορίνης.

Ν.Ο. Λεμεσού – Ν.Ο. Πάφου 6-16

Ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου συνεχίζει να δίνει τη μάχη για τη 2η θέση στη βαθμολογία με τον ΑΠΟΕΛ και στη 12η αγωνιστική πήρε άνετη εκτός έδρας νίκη επί του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού με 16-6. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Νικόλοφ με τέσσερα τέρματα.

Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ: Strahinja, Τζημούλας, Μυλωνάς (2), Μαυρομουστάκης, Μιχαηλίδης, Σουρουλάς Μ., Σουρουλάς Α., Chorbanjia F. (2), Θεοδοσίου (1), Κωνσταντινίδης (1), Chorbadjian S.

Ν.Ο. ΠΑΦΟΥ (Σωτηριάδης Κλείτος): Μιχαήλ, Σωκράτους (1), Nikolov (4), Ιωάννου (1), Κυριάκου (1), Ιωαννίδης (3), Θεμιστοκλέους (3), Μιχαηλίδης, Koscis (3), Ηρακλέους, Ανδρονίκου.

 Ν.Ο. Λευκωσίας – Ν.Ο. Αμμοχώστου 22-3

Στο τρίτο παιγνίδι της αγωνιστικής, ο Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας φιλοδώρησε με 22 γκολ τον Ν.Ο. Αμμοχώστου (22-3 το τελικό αποτέλεσμα), έχοντας πρώτους σκόρερ τον Μαύρο και τον Ζαγκρέο με πέντε γκολ ο καθένας.

Ν.Ο. ΛΕΥΚΩΣΙΑ (Narouz George): Σεραφείμ, Λοίζου (1), Σιεχάτε (3), Ζαγκρέος Β., Χριστάκης (2), Παλλήκαρος Μ. (3), Μαύρος (5), Σιδηρόπουλος (2), Ζαγκρέος Α., Σιόκουρος, Παλλήκαρος Χ. (1), Ζαγκρέος Σ. (5), Τομάζος.

Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ (Ποτζίδης Κωνσταντίνος): Παπαιακώβου, Καζαμίας Σ., Καζαμίας Π., Σιαγάς, Χατζημανώλης, Καραγιάννης, Παπασπύρου (1), Στυλιανίδης, Αναστάση, Ασημένου, Δημητρίου (2), Σμυρίλλης.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 30
  2. ΑΠΟΕΛ 24
  3. Ν.Ο. Πάφου 24
  4. Ν.Ο. Λευκωσίας 15
  5. Ν.Ο. Λεμεσού 9
  6. Ν.Ο. Λάρνακας 6
  7. Ν.Ο. Αμμοχώστου 0

 

Ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου, εξάλλου, αναδείχθηκε πρωταθλητής στο παγκύπριο πρωτάθλημα νέων, επίσης δυο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

 

 

 

 

ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Τρία (νέα) ρεκόρ

Διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο στα Χανιά τα Βενιζέλεια,, όπου αρκετοί αθλητές μας πήραν μέρος, εκμεταλλευόμενοι και τις διακοπές του Πάσχα. Από τις συμμετοχές ξεχώρισαν τρεις νέες παγκύπριες επιδόσεις που σημείωσαν αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου. Ο Αντώνης Πατσαλίδης στα 400μ. μικτή παίδων με χρόνο 4.48.63, η Αγάθη Μανώλη στα 400μ. μικτή παγκορασίδων β’ με επίδοση 5.26.37 και ο Χρήστος Μανώλη στα 1500μ. παίδων με 16.40.33.

ΠΟΛΟ: 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τρεις στροφές πριν το τέρμα

Τρεις αγωνιστικές πριν πέσει η αυλαία του πρωταθλήματος πόλο (12η), ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς θα προσπαθήσει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις που δέχτηκε την περασμένη βδομάδα από τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας. Οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος, θα υποδεχτούν αύριο Σάββατο (17:45), στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού, τον Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας (διαιτητές Γιάννης Σούλος, Ανδρέας Βεντούρης) και με νίκη θα βρεθούν ένα ακόμα βήμα πιο κοντά στον τίτλο. Ο Ν. Ο. Λευκωσίας, που έκανε την μεγάλη έκπληξη στην 11η αγωνιστική θα φιλοξενήσει επίσης αύριο τον Ν.Ο. Αμμοχώστου (17:15) και είναι το φαβορί (διαιτητές Άλκης Αλκιβιάδης, Πολύδωρος Φιλίππου). Την Κυριακή, στο  ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού, ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού θα αντιμετωπίσει τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου, που έχει τον πρώτο λόγο στα προγνωστικά (διαιτητές Χρίστος Κουππάνος, Ανδρέας Καλλής).

Βαθμολογία Αγώνων

N.O. Μέσα Γειτονιάς 27

ΑΠΟΕΛ                      24

Ν.Ο. Πάφου                21

Ν.Ο .Λευκωσίας         12

Ν.Ο .Λεμεσού            9

Ν.Ο. Λάρνακας           6

Ν.Ο. Αμμοχώστου     0

 

 

 

ΠΟΛΟ: 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο Ν.Ο. Λευκωσίας έκανε το «μπαμ»

Ο Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας έκανε την έκπληξη και νίκησε τον Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς 12-11, δίνοντας νέο χρώμα στο πρωτάθλημα πόλο. Βέβαια, η Μέσα Γειτονιά έχει ακόμα «αέρα» τριών βαθμών από τον δεύτερο ΑΠΟΕΛ (που νίκησε 15-6 τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού). Ο Ναυτικός Όμιλος Λευκωσία έχοντας κορυφαίους σκόρερ τους Μαύρο (4) και Μάντη (3) έκαναν το «μπαμ» στο κολυμβητήριο Λευκωσίας, παρά τις προσπάθειες του Trusico και τα έξι γκολ που πέτυχε.

Ν.Ο. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (Narouz George): Τομάζος Α., Λοίζου Π.(1), Σιεχάτε Ρ. (1), Ζαγκρέος Β., Χριστάκη Β. (1), Παλλήκαρος Μ., Μαύρος Α. (4), Σιδηρόπουλος Φ., Μάντης Α. (3), Λοίζου Α. (1), Παλλήκαρος Χ., Ζαγκρέος Σ.(1), Θεμιστοκλέους Γ.

Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Αντωνίου Κώστας): Κονναρής Κ., Δημοσθένους Μ., Μοδέστου Α. (2), Παναγιώτου Ν. (2), Στυλιανού Α., Κωνσταντίνου Α. (1), Νετέλτσιεφ Θ., Ιωάννου Α., Ιωάννου Ν., Χαραλάμπους Κ., Trusico A. (6), Γεωργίου Ν.

 ΑΠΟΕΛ – Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ 15-6

Ο ΑΠΟΕΛ δεν συνάντησε καμία αντίσταση από τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού, τον οποίο σάρωσε με το ευρύ 15-6, έχοντας καλύτερο σκόρερ τον Σόλων Νικολάου με έξι γκολ, ενώ τον ακολούθησε ο Μπαγλαντζής με πέντε.

AΠΟΕΛ (Κυθρεώτης Ανδρέας):  Βασιλείου Α., Θεοφανίδης Π. (1), Σέκη Μ., Αλκιβιάδης Σ. (3), Φανής Γ., Μήλας Δ., Λοίζου Γ., Μελής Α., Μπαγλαντζής Ν.(5), Νικολάου Σ. (6), Προδρόμου Α., Βασιλείου Κ., Σαρρής Σ.

Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ (Calasan Strahinja): Calasan S., Μυλωνάς Α. (1), Σουρουλάς Α., Chorbardjian S., Τζημούλας Γ., Μιχαηλίδης Σ., Μαυρομουστάκης Μ. (1), Μιχαηλίδης Α., Θεοδοσίου Ο. (2), Σουρουλάς Μ. (2), Chorbadjian P., Κωνσταντινίδης Κ.

 Ν.Ο.ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ – Ν.Ο.ΠΑΦΟΥ 0-21

Στον άλλο αγώνα της 11ης αγωνιστικής ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου έστησε στον τοίχο τον Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου και δεν του επέτρεψε να πετύχει ούτε γκολ και τον «εκτέλεσε» με 21-0.

Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ (Ποτζίδης Κώστας): Σμυρίλλης Γ., Κυριάκου Γ., Καζαμίας Π., Σιαγάς Κ., Χατζημανώλης Σ., Κωνσταντινίδης Χ., Καραγιάννης Γ., Παπασπύρου Σ., Στυλιανίδης Α., Δημητρίου Α., Ασημένος Γ., Μαρασλής Α., Παπαιακώβου Π.

Ν.Ο. ΠΑΦΟΥ (Σωτηριάδης Κλείτος): Μιχαήλ Ν., Ιωάννου Μ., Nikolov F. (5)., Ναζίρης Ρ. (1), Ιεζεκιήλ Α., Ιωαννίδης Γ. (4), Αυγουστή Π. (2), Μιχαηλίδης Α. (1), Koscis J. (6), Ηρακλέους Θ. (1), Τοουλιάς Χ. (1), Κυριάκου Σ., Ανδρονίκου Γ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ν.Ο. ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ    27
  2. ΑΠΟΕΛ                                  24
  3. Ν.Ο.ΠΑΦΟΥ                         21
  4. Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ                12
  5. Ν.Ο.ΛΕΜΕΣΟΥ                     9
  6. Ν.Ο.ΛΑΡΝΑΚΑΣ                   6
  7. Ν.Ο.ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ           0

ΠΟΛΟ: 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο «λόγος» στα φαβορί

Εκτός έδρας εξόρμηση θα κάνουν οι επίδοξοι πρωταθλητές, του Ναυτικού Ομίλου Μέσα Γειτονιάς στην 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο. Ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (18:45) τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας, στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λευκωσίας (διαιτητές: Άλκης Αλκιβιάδης, Χρίστος Κουππάνος).  Το Σάββατο  εξάλλου (16:15), στο κολυμβητήριο Λεμεσού, θα γίνει ο αγώνας ανάμεσα στο Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου και τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου (διαιτητές: Ανδρέας Καλλής, Πολύδωρος Φιλίππου), με τους φιλοξενούμενους να είναι το φαβορί για τη νίκη. Την Κυριακή (15:00), ο ΑΠΟΕΛ θα υποδεχτεί τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού (διαιτητές: Άλκης Αλκιβιάδης, Γιάννης Σούλος) και έχουν το προβάδισμα στα προγνωστικά για τη νίκη.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 9        9-0-0   27
  2. ΑΠΟΕΛ                        9          7-0-2  21
  3. Ν.Ο. Πάφου                9          6-0-3    8
  4. Ν.Ο. Λεμεσού             8          3-0-5   9
  5. Ν.Ο. Λευκωσίας         8          3-0-5    9
  6. Ν.Ο. Λάρνακας          9          2-0-7    6
  7. Ν.Ο Αμμοχώστου      8          0-0-8    0

ΚΟΙΝΟΠΟΛΙΤΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – Πρόκριση στα ημιτελικά των 50μ. ελεύθερο για Κάλια

Ανήμερα των 18ων γενεθλίων της, την Παρασκευή 6 Απριλίου 2018, η Κάλια Αντωνίου προκρίθηκε στα ημιτελικά των 50μ ελεύθερο στους 21ους Κοινοπολιτειακούς Αγώνες, με τον 11ο καλύτερο χρόνο.

Η επίδοσή της ήταν 25.97, τρία δέκατα έξω από το δικό της Παγκύπριο Ρεκόρ που πέτυχε πριν ενάμιση μήνα.

Ο Ημιτελικός θα γίνει λίγο μετά τη 1:00 μμ, ώρα Κύπρου της Παρασκευής 6 Απριλίου.

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ – Τέσσερις νέες παγκύπριες επιδόσεις

Άλλες δύο παγκύπριες επιδόσεις πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Αλεξάνδρα Σιεκόλεβα, στην ημερίδα πρόκρισης που έγινε το τριήμερο 30 Μαρτίου – 1η Απριλίου, στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού. Η κολυμβήτρια του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 200μ. μικτή με χρόνο 2.20.01, σημείωσε νέα παγκύπρια επίδοση γυναικών και νεανίδων, παίρνοντας το ρεκόρ από την Ελένη Στεφανίδου (2.21.35). Τις άλλες δύο επιδόσεις σημείωσαν ο Νικόλας Τουλούμης του Ν.Ο. Κερύνειας στα 200μ. ελεύθερο παμπαίδων Α’ με χρόνο 2.02.44 και η Αγάθη Μανώλη της Πάφου στα 400μ. μικτή παγκορασίδων Β’ με χρόνο 5.30.53. Στη διοργάνωση πήραν μέρος περισσότεροι από 330 αθλητές, από δέκα Ναυτικούς Ομίλους και ο αγώνας ήταν μετρήσιμος για τις διεθνείς διοργανώσεις του 2018.

Οι τρεις πρώτοι νικητές των αγωνισμάτων είναι:

50μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ζάγκας Όμηρος (Λ/σού) 24.17, Κομνηνός Αιμιλιανός (Λ/σίας) 24.67, Νικολαίδης Ανδρόνικος (Λ/σού) 24.94.  Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 26.86, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 27.58, Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 28.19.

100μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 1.01.53, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 1.02.33, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 1.04.06. Γυναικών: Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 1.08.66, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 1.09.00, Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 1.09.70.

100μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 58.58, Αβραάμ Ανδρέας (Αμ/στου) 59.11, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 59.44.  Γυναικών: Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.06.15, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 1.09.38, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 1.11.09.

100μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ.στου) 1.07.37, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 1.08.18, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 1.08.52. Γυναικών: Holland Jennifer (Λ/σού) 1.17.55, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 1.18.22, Erokhina Maria (Πάφου) 1.19.90.

400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Μανώλη Χρήστος (Πάφου) 4.17.90, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 4.19.40, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 4.21.74.  Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 4.39.25, Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 4.45.47, Βιολάρη Μαριτίνα (Κερύν.) 4.49.70.

200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 1.57.65, Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 1.58.52, Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 2.00.71. Γυναικών:  Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 2.09.27, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.10.01, Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 2.12.13.

50μ. Ύπτιο: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 28.31, Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 28.71, Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 29.61. Γυναικών: Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 31.33, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 32.70, Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 33.03.

50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 29.72, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 30.04, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 31.59. Γυναικών: Τουμάζου Πολυξένη (Αμ/στου) 34.74, Holland Jennifer (Λ/σού) 34.83, Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 35.15.

200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 2.13.49, Μαυρομμάτης Γιάννης (Αγλαν.) 2.14.00, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 2.15.57. Γυναικών: Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.38.76, Χρίστου Ειρήνη (Πάφου) 2.42.87, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 2.42.88.

800μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 8.40.64, Μανώλη Χρήστος (Πάφου) 8.54.01, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 9.07.86. Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 9.38.56, Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 9.48.08, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 10.00.04.

200μ. Μικτή: Ανδρών: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 2.15.10, Χατζηκωνσταντής Κωνστνατίνος (Κερύν.) 2.16.06, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου)  2.16.48.  Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 2.20.01, Holland Jennifer (Λ/σού) 2.32.18, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 2.32.68.

400μ. Μικτή: Ανδρών: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.54.30, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 5.05.54, Μάος Χαράλαμπος (Αγλαν.) 5.12.18. Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Aμ/στου) 5.03.70, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 5.30.53, Erokhina Maria (Πάφου) 5.40.66.

50μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 26.49, Κομνηνός Αιμιλιανός (Λ/σίας) 26.58, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 26.71. Γυναικών: Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 30.42, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 30.74, Σκεπαρνίδου Ραφαέλα (Αμ/στου) 31.87.

200μ. Ύπτιο: Ανδρών: Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 2.14.65, Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 2.16.18, Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 2.16.44. Γυναικών: Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 2.30.04, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 2.37.51, Κωστή Ντιάνα (Αμ/στου) 2.40.07.

100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 53.71, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 53.80, Ζάγκας Όμηρος (Λ/σού) 53.88. Γυναικών: Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 58.87, Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 59.08, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 1.00.23.

200μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 2.26.57, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 2.30.26, Popov Mark (Κερύν.) 2.31.79. Γυναικών: Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 2.45.88, Holland Jennifer (Λ/σού) 2.47.25, Erokhina Maria (Πάφου) 2.53.58.

1500μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 16.38.53, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 17.36.39, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 18.00.51. Γυναικών: Αγιομαμίτου Αναστασία (Κερύν.) 19.19.49, Βαζούρα Άντρια-Ανδρομάχη (Λ/σίας) 19.30.24, Λοίζου Άννα (Λ/κας) 19.43.55.

ΠΡΟ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κυπελλούχος η Μέσα Γειτονιά

Επίσης το Σαββατοκύριακο κατά τη διάρκεια του κυπέλλου ανδρών διεξήχθηκε και το τουρνουά των προ-μίνι παίδων. . Κυπελλούχος αναδείχθηκε ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς, που νίκησε στον τελικό τον ΑΠΟΕΛ 8-3.

 Προκριματική Φάση

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς – Ν.Ο. Λευκωσίας 11-3

Ν.Ο. Λάρνακας – ΑΠΟΕΛ 3-12

 Ημιτελική Φάση

N.O.Πάφου – Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 1-12

Τελικός

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς: (Σωκράτους Δημήτρης) Κούγιας Β., Μιχαήλ Α., Καπετανίδης Μ. (1), Χριστοδουλίδης Α. (2), Καπετανίδης Μ. (3), Καπετανίδης Ν., Χρυσάνθου Ν., Κωνσταντίνου Χ. (2), Παναγιώτου Ν., Κυριάκου Χ., Στυλιανίδης Χ., Καγιάτου Π.

ΑΠΟΕΛ (Νικολάου Σόλων): Σάββα Ν., Αριστοδήμου Π., Παναγή Ν., Νικολαίδης Α., Παπαγεωργίου Σ., Νικολαίδης Κ., Ζίττης Θ., Χατζηπετρής Μ., Τράντας Ι. (1), Πετρακίδης Α., Οικονομίδης Σ., Βασιλείου Σ., Βασιλείου Α. (2), Malayatoor T.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΟΛΟ – Στον τελικό Ν.Ο. Πάφου – ΑΠΟΕΛ

Ο περσινός κυπελλούχος, ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου και ο ΑΠΟΕΛ θα είναι αντίπαλοι στο φετινό τελικό κυπέλλου πόλο. Τα φαβορί πέρασαν εύκολα από την προκριματική φάση του κυπέλλου πόλο ανδρών και το μεγάλο παιγνίδι έγινε στον ημιτελικό ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ (πέρασε χωρίς αγώνα στα ημιτελικά)  και Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς. Οι γαλαζοκίτρινοι έκαναν μεγάλο παιγνίδι και κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση, μετά τη νίκη τους με 12-10, επί των επίδοξων πρωταθλητών.  Χατζηθεοδώρου (4) και Σόλων Νικολάου ήσαν οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας του Ανδρέα Κυθρεώτη και για τη Μέσα Γειτονιά ο Χριστοφίδης (4).

ΑΠΟΕΛ – Ν.Ο.ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ 12-10

ΑΠΟΕΛ: (Κυθρεώτης Ανδρέας): Βασιλείου Α. , Θεοφανίδης Π., Σέκη Μ., Αλκιβιάδης Σ.(1), Χατζηθεοδώρου Θ. (4), Μήλας Δ. (1), Μανούρης Δ., Μελής Α., Φανής Γ., Νικολάου Σ. (3), Προδρόμου Α. (2), Βασιλείου Κ. (1), Σαρρής Σ.

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς: (Αντωνίου Κώστας): Κονναρής Κ., Χριστοφίδης Φ.(4), Μοδέστου Α., Μονιούδης Α. (2), Ιωαννίδης Σ. (2), Ιωάννου Ν., Νετέλτσιεφ Θ., Ιωάννου Α. (1), Παναγιώτου Ν., Χαραλάμπους Α., Trusico A. (1),  Παναγή Σ.

Αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον μεγάλο τελικό θα είναι  η Πάφος που νίκησε στο δεύτερο ημιτελικό τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας με 10-5. Ο τελικός θα γίνει στις 29 του Απρίλη, με την Πάφο να θέλει να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρσι, ενώ οι γαλαζοκίτρινοι θα κυνηγήσουν τον πρώτο τους τίτλο.

 

Ν.Ο.ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – Ν.Ο.ΠΑΦΟΥ 5-10

Ν.Ο. Λευκωσίας: (Narouz George): Σεραφείμ Χρ., Λοίζου Π., Σιεχάτε Ρ. (1), Σιόκουρος Φ., Βαρνάβας Χ., Παλλήκαρος Μ., Μαύρος Α. (1), Σιδηρόπουλος Φ. (2), Μάντης Α. (1), Λοίζου Α., Παλλήκαρος Χ., Μιχαήλ Π., Τομάζος Α.

Ν.Ο. Πάφου: (Σωτηριάδης Κλείτος): Μιχαήλ Ν., Ιωάννου Μ., Νικολάου Φ. (3), Ναζίρης Ρ. (1), Τοουλιάς Χ., Ιωαννίδης Ι. (2), Ευσταθίου Σ. (2), Κυριάκου Σ., Koscis J., Ηρακλέους Θ. (2), Μιχαηλίδης Α, Ανδρονίκου Γ.

 

Τα αποτελέσματα της προκριματικής φάσης είναι:  

Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς – Ν.Ο. Λεμεσού         18-8
Ν.Ο. Αμμοχώστου – Ν.Ο. Λευκωσίας        2-12
Ν.Ο. Λάρνακας – Ν.Ο. Πάφου         6 – 11

 

 

 

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ, 30/3 – 01/04/2018

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η Μέρα Ανοικτής Κατηγορίας 

1η Μέρα Κατηγορίες

2η Μέρα Ανοικτής Κατηγορίας

2η Μέρα Κατηγορίες

3η Μέρα Ανοικτής Κατηγορίας

3η Μέρα Κατηγορίες